Rak dojke

Tumacenje nalaza

TamaraDj

Imam 32 godine, radila sam UZ dojke, i u nalazu mi pise: Dojke su fobrogl celim koprusom, sa znacima fibocisticne delo fibroadenomatozne displazije, izrazenije u desnoj dojci gde su u GLK diferencira veliko solidni lobulirani delom neostro ograniceni TU sa zonama cisticne degeneracije i sa kalcifikacijama, najveceg TD 37x20mm. U lateralnom delu sa posterionrom atenuacijom i fiksira kuperov ligament. Aksile bez znaka pat limfadenopatije.
Molim tumacenje nalaza i sta dalje ciniti??

Katarina Antunac, dr. med.

Mislim da se morate vratiti liječniku koji Vam je radio UZV te tražiti objašnjenje i upute za daljnje pretrage odnosno kontrole.

ivana1006

Dobar dan,imam 25 godina i unazad godinu dana znam imati bolove u desnoj bradavici toliko jako da ne mogu niti majcu imati preko i tu bol prati jski svrbez bradavice.prije 3 dana mi se svrbez ponovio bez boli i bradavica se uvukla.ozvlacenjem sam primjetila sivu kvrzicu,sitne krvave tockice na vrhu bradavice i zuti iscjedak.doktorica je nakon pregleda u nalaz napisala ovako: palp.obostrano cvoraste mastopaticne promjene uz brojne konglomerate.kontrola sa nalazom ultrazvuks i citoloski pregled iscjedaka.mene zanima sto tocno znaci ovo "uz brojne konglomerate".sto su konglomerati?unaprijed hvala

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
konglomerat znači nakupina. Svakako obavite preporučeni UZV pregled te citološki pregled iscjetka.