Hematologija

krvni nalazi

srebrenka

Molim, da mi pojasnite da li su ovi nalazi krvi u nekim granicama normale, te trebam li na dalje pretrage.

NEU 5.58 75,6%N
LYM 1.36 18.5%L
MPV 14.7 fL / ranije mjerenje prije 2 mj - MPV-a 17,1

manuel differential
NEU 74
Nes. 1
Lymph 20
Mono 5

Glukoza -6,1
Enzimi jetre AST-20
ALT-19
GGT-68
Bilirubin u referentnim vrijednostima 6,7
Buduci da sam dugo bila podvrgnuta hormonskoj terapiji (IVF), te da mi je 40 godina, bojim se eventualnih posljedica, no ne bih htjela istpasti hipohondricna. Uputnicu sam sam zamolila, i pri tom se nisam osjecala ugodno, jer znam kako je danas to tesko dobiti. No, da li bi nakon dugogodisnje hormonske terapije uopce trebalo pratiti krvnu sliku (buduci da to nitko ne spominje)?

Hvala unaprijed,
Srebrenka

dr Ivo Radman

vaši su nalazi u granicama normale osim vrijednosti GGT koja je blago povišena što ne mora biti povezano s uzimanjem spomenute terapije.
Pretragu treba ponoviti u razmaku od mjesec dana i ako nalaz perzistira javite se gastroenterologu.

srebrenka

Puno hvala na promptnom odgovoru.
S postovanjem,
SBS