Neurologija

cervikalni sindrom

Mia

Molim Vas da mi pobliže objasnite pojam cervikalnog sindroma i uslijed čega on nastaje, te kako se liječi.

Lijep pozdrav.

Dr. Marija Bošnjak-Pašić

Cervikalnim sindromom nazivamo siptomatologiju tj. tegobe koje bolesnici navode u slučaju promjena na vratnoj kralejšnici. Najčešće se radi o degenerativnim ili postraumatskim promjenama (najčešće nakon trzajne povrede vrata npr. u prometu), a koje uzrokuku bolove u vratu straga, ponekad sa širenjem u stražnji dio glave, ramena i jednu ili obje ruke. Tako možemo govoriti i o cervikocefalnom ili cervikobrahijalnom sindromu.