Neurologija

CT MOZGA

DEJV

Dijete staro 7 mjeseci ima naevus flammeus na licu oko oka prema slijepoočnici. Dermatolog nas je savjetovao da uradimo CT mozga.
Molim Vas da mi odgovorite koliko je štetno raditi CT mozga za dijete staro sedam mjeseci ?

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

CTmozga je bezbolna radiološka pretraga koja je u rutinskoj kliničkoj primjeni već desetljećima. Budući da je Vaš dermatolog postavio indikaciju za CT mozga, smatram da biste je svakako trebali učiniti.