Neurologija

Migrena?!

Željka

Poštovani,
molim Vas za pomoć mome prijatelju. Boluje od glavobolja od 16 godina, sada mu je 20 godina. Prije napada glavobolje, otprilike pola sata, počinju mu smetnje vida, dvoslike, traje oko pola sata, zatim mučnina i slabost, boli ga desni dio (sljepočnica, bol je pulsirajuća. Od treće godine pati od astme, a i atopičar je.
Molim Vas hitno za pomoć, koja vrsta glavobolje bi mogla biti i koje lijekove mu preporučujete?
Unaprijed zahvaljujem,
Željka.

prof. dr. Zlatko Trkanjec

Prema opisu koji ste napisali najvjerovatnije je da se radi o migrenskoj glavobolji. Lijekove nije moguce propisati na ovaj nacin, pa bi bilo preporucljivo da se Vas prijatelj javi neurologu (sepcijalisti za bolesti zivcanog sustava).