Neurologija

moždani udar

suzana

Molim vas, možete li mi pojasniti da li bi na nakon moždanoga udara, što ga je uzrokovala začepljena vratna arterija, bilo korisno napraviti operaciju vratnih arterija; naime, ocu je, koji ima 48 godina, jedna vratna arterija začepljena 100 posto, a druga 55 posto. Oduzeta mu je desna strana i mogućnost govora.

Prof. dr. sc. Vida Demarin, dr. med

Poštovana,
jednom kada se krvna žila na vratu začepi ona se više ne može operirati. Sada je važno da vaš otac redovito kontrolira krvnu žilu na drugoj strani kako bi se pravovremeno moglo intervenirati u slučaju potrebe. Osim toga, važna je fizikalna terapija (redovito vježbanje) i govorne vježbe kako bi se on što bolje i brže oporavio. Pazite na prehranu, odmor i smanjenje stresa.