Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

pregled kod okuliste

Tonka

Imam dijete od 2,5 g. Zeljela bih znati kad bi trebala otici na preventivni pregled okulisti? Za sada nisam uocila nikakav problem, no suprug i ja nosimo naocale (astigmatisam).

Dr. Darko Richter

Astigmatizam se često provlači kao familijarna osobina, tj. ima elemente nasljeđa. Dobar dječji oftalmolog može već u djeteta od 2 godine skijaskopski utvrditi astigmatizam i stupanj astigmatizma. U Zagrebu dječje oftalmologe imate na Rebru, u Klaićevoj, na Sv. Duhu, te u privatnoj ambulanti Ghetaldusa u Ilici. Na vašem mjestu otišao bih nekome od njih već sada.