Pedijatrija

Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 6220 | Broj poruka: 24916

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Pedijatrijska ord.
Zagreb, Zvonigradska 9

Pubertet u dječaka

Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

Dust

28.08.2019. 15:30

Poštovanje.Ovako,visok sam 182 cm(najviši sam u razredu), 61 kg i početkom oktobra/listopada punim 14 god.Otac visok 191 mama 168. Dvije sestre 20+ god su visoke 178 i 176 cm.Koliku bih visinu mogao dostići?Da napomenem da nosim broj cipela 44(isto najveće u razredu).Dlaka na nogama imam dosta,na rukama slabo,oko spolovila isto dosta,ispod pazuha osrednje.Spermu imam već 2 god.Mokre snove od nedavno.Mislim da su mi potamnili testisi i spolovilo.Testisi su mi definitivno veći u odnosu na prethodnu godinu.Na stomaku imam nešto malo dlaka,brkove onako primjetno. Grudi mi se nisu povećale i ne osjećam "bujanje" grudi.Dužina spolovila u opuštenom stanju 9,5 cm,obim 11 cm,promjer 4,4 cm.U erekciji 15,8 cm,obim 14 cm,promjer 5,3 cm. Imam erekcije tokom dana zbog čega mi zna biti neprijatno.U vezi spolovila,u školi smo imali pregled spolnih organa i doktor mi je rekao da sam u rastu iznad prosjeka,a meni nekako ne izgleda veličina realna.Par puta sam provjeravao i ista veličina ali meni izgleda kao duplo manji.Da li sam ja sebi umislio ili?Do kada bih se trebao razvijati s obzirom da sam ranije ušao u pubertet(spolovilo,visina)?Unaprijed hvala na odgovoru.

30.08.2019. 10:15

Sve što opisuješ je u granicama normale - uobičajenih varijacija pubertetskog razvoja. Možeš očekivati u naredne 2-3 godine značajniji rast a što se tiče spolovila rast će biti manje značajan. Točne vrijednosti nije moguće izračunati.

Ivan998

12.09.2019. 21:30

Zdravo, e ovako, imam 21 godinu i imam nedoumice u vezi polnog organa naime u opuštenom stanju je dužine 6,8cm i obima samo 7,8-8,4cm a u erektivnom stanju dužine 12,8cm i obim samo 10,2cm zanima me da li je obim normalan pošto je prosek čak 12,2cm što je čak 2 cm ispod proseka, da li će još rasti, odgovorite molim vas!, I koje su normalne dimenzije obima i dužine od-do i do kad raste?

05.10.2019. 09:40

Kada je spolovilo u erekciji kraće od 7 cm tada je riječ o mikropenisu i nalazi se u oko 0,6 muškaraca, sve iznad toga je normalno. Za obujam ne znam, no po svemu je Tvoje spolovilo u "normalnim" granicama. Daljnji rast može biti tek minimalan.