Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Pubertet u dječaka

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Vjerojatno je kožica prirasla za glavić i trebat će je odlijepiti. To je i najvjerojatniji uzrok zakrivljenosti spolovila. Treba se javiti obiteljskom liječniku a potom vjerojatno i urologu. Ako je samo uska kožica to se može riješiti kortikosteroidnom kremom no u tom slučaju nema zakrivljenja spolovila. Ako je kožica zalijepljena urolog će jednostavnim zahvato nakon primjene lokalne anestezije (anestetska krema) kožicu odlijepiti.

Anonimniii789222

Bok, imam 12 ipo godina trenutno imam 46,5kg i visok sam 160cm. Penis mi je 10cm u erekcij. Zanima me hoće li još rasti?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Mislim da da, naročito ako još nije izražena dlakavost brade, pazuha, oko spolovila i na nogama.

Safet123

Dobar dan poštovani doktore.Molim vas može te li mi dati mišljenje vaše za moga sina kojem je 15,5 godina.Vadili smo nalaze Hormona štitne žljezde i testostrena.TSH3mu je 7,556,FT3 9,31,FT4 15,0.A testosteon mu je 8.07 .Moj sin je prvi srednje ali velićina penisa mu stvara problem u opuštenom stanju mu je 4,5 cm a u erekciji je 10 cm ali ni u debljinu ne ide.Kao što vidite vadili smo nalaze hormona i Testosterona pa molim vas kako i na kiji naćin se može taj problem riješiti .Molim vas vaš savjet.On je u visinu narastao od 9 razreda do 1 srednje jedno 10 cm ali penis mu je problem veliki.Tako da ni dlaćice ispod pazuha nisu pošle rasti ,a dole jesu.Unaprijed hvala na odgovoru.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Čini se da pubertet nije još značajnije krenuo. Za svaki slučaj javite se pedijatrijskom endokrinologu koji će ga pregledati i odlučiti da li su potrebne dodatne pretrage.

A56hskne36k

Pozdrav doktore
Imam 15 i pol godina visok sam 185 cm imam 86kg
prve znakove puberteta sam primijetio u ljetu 2021 godine to su bili dlačice na penisu i testisima, prvu ejakulaciju sam doživio u 5 mjesecu 2021 godine to je ujedno moja prva masturbacija mutiranje i dlačiće na ostalim dijelovima tijela sam dobio 2022 godine no ono što mene zabrinjava je penis u opuštenom stanju je 8cm a u erekciji 17,5cm dosta je debel testisi su normalni kožicu mogu prevući normalno u oba stanja ali mi problem radi kratki frenulum u opuštenom stanju mi. vuće glavić prema dole, u erekciji kožicu mogu navući par milimetara ispod glavića te ju odma vrati sam natrag i prekrije više od pola glavića sa kožicom nisam nikad imao problema.
Molim vas da mi kažete što da napravim hvala unaprijed lp.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Javi se na pregled urologu - kirurgu koji se bavi mokraćnim i spolnim organima. Nakon pregleda on će predložiti moguća rješenja.

Tucano580

Pozdrav,uskoro punim 17 godina , Na tijelu se se dogodile razne promjene i izrastao sam i sve to ali penis mi se skoro nije niti "pomakao", u erekciji 14.5 cm .dali ce se on poslje razvijati ili ?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Vjerojatno će još malo porasti ali je već sada u prosječnoj veličini.

Tucano580

Koliko bi onda narastao?
Kada ce otp pocet rast sa koliko godina ?
Dali ga moze sta potakuti na rast neke vjezbe itd.

Tucano580

Dali ce se dogoditi neka promjena do 18 te godine

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ove stvari ne idu po željama, može se očekivati još mali porast, ne više od 1-2 cm, u narednih 5 godina. Naglog rasta neće biti, nego malo po malo (ako ga bude). Nikakve vježbe neće koristiti.