Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

bol i H2O2

fran

molim vas za odgovor,
na zubima pa čak i nakon temeljitog pranja zubi na vratovima (osobito donjih 3) uvijek zaostaje tanki sloj bijele tvari koju ne uspijevam ukloniti četkicom ali laganim prolazom čačkalicom ili noktom da.
moj stomatolog preporučio mi je da takve naslage mogu natopiti otopinom 3% peroksida i onda odčetkati.zaista peroksid to uklanja ali nedavno vatom sam prošao i po drugim zubima...međutim sve je bilo uredu dok nisam došao da donje 7. u kojoj sam zadržavanjem vate (osobito sa strane jezika u području vrata zuba) s peroksidom osjetio jaku,tupu ali ne naglu bol- kao u unutrašnjosti zuba.
kad bi isprao usta vodom bol bi prošla.
molim vas da li je potrebno taj zub lječiti ili je moja briga nepotrebna?
hvala na svakom odgovoru.
fran

Dr.sc. Silvana Jukić

Pojačana reakcija tog zuba upozorava da je moguće da se s njim nešto događa. Trebalo bi taj zub detaljno pregledati i po potrebi napraviti rtg da se utvrdi razlog pojačane reakcije.