Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Bol na tvrdo

mmari93

Poštovani,
Već nedelju dana me gornji levi umnjak boli kada zagrizem nešto. Doktorka mi je rekla da zubi izgledaju zdravo, da pokušam da malo jače trljam zub, koristim konac i Listerine. Počela sam sve to da radim i zub me manje boli. Sada boli jedino kada cistim koncem i kad zagrizem meso ili nešto drugo što je malo više tvrdo, tada se bol zadržava kada zvacem. I kada sam čistila koncem, primetila sam da me ustvari ne boli zub nego prostor između umnjaka i zuba do njega. Zamolila bih Vas za misljenje.

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Za Vaše simptome može biti Više uzroka. Prema ovom što navodite uzrok leži ili u zabijanju hrane uz taj zub i posljedično lokalnoj upali parodonta ili u rastu zuba koji ga pritišće.