Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Bol u vilici

DodiRi

Poštovani, danas sam bila kod zubara zbog karijesa,izvađen je živac prije 10 dana, i danas je punila kanal i stavljena je plomba. Nakon sto je popustila anestezija pocela je bol ispod desnog uha i oteceno je,ne boli jako kada otvaram usta,ali je bol stalno prisutna! Dali je moguca neka upala vilice jer sam imala cca sat i pol otvorena usta ili upala misica? Hvala!

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

najvjerovatnije se radi o normalnoj rekaciji zuba, nakon punjenja koja će proći za nekoliko dana.
Bol mišića je također moguća.
Svakako ako se nastavi posjetite stomatologa

zzaazz

Hi!
Molim Vas pomoć. S vremena na vrijeme mi je znala trnuti lijeva strana vilice i svih zubi s te strane. To se zaista rijetko događalo, no zadnjih tjedan dana jako često me bole zubi, naročito kada dulje boravim vani na zraku pa onda uđem u neki topli prostor. Prije tri tjedna sam radila ortopan i svi zubi su zdravi. Slučajno se dogodilo i da sam prije par dana vadila krv zbog prehlade (problemi sa sinusima) iz koje je vidljivo da sam imala nekakvu virusnu upalu. Može li to sve biti povezano? Ima li neki način da umanjim bol kada se pojavi?

Unaprijed hvala.

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

možda se radi samo o preosjetljivosti zuba na termičke podražaje, što bi se rješilo nkom od pasti za osjetljive zube.
Ostale uzroke mi je teško adekvatno komentirati bez potrebne dijagnostike i kliničkog pregleda.