Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

doziranje lijekova protiv boli HITNO!

bićzu lavi

Poštovani,
u posljednjih dva tjedna izvađena su mi živci iz dva zuba, šestice i sedmice gore desno. Drugi, sedmica, izvađen je danas. Probuđena jakim bolovima (koji traju posljenja tri tjedna) u 3 ujutro stavila sam voltaren čepić od 50mg. Isto je slijedilo u 7 ujutro pa opet u 11. Zadnji sam stavila prije sat vremena, nakon što je anestezija počela popuštati, i time popunila dnevnu dopuštenu dozu, koja bi inače trebala biti za 24, a ne 12 sati. Čepići ublaže bol na maximum 4 sata. Što nakon toga? Smijem li, obzirom na količinu od već uzetih 200mg voltarena, uzeti neki drugi analgetik koji ne spada u skupinu nesteroidnih antireumatika? Preporučili su mi Tramadol kapi ili tablete. Volteren će držati najduže do 19 sati, a nakon toga opet patnja. Molim Vas pomozite.
Unaprijed zahvaljujem

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Žao mi je što nisam promtnije odgovorio na Vaše pitanje, ali pitanje je više sile.
Moguće je nesteroidne antireumatike u ovakvim situacijama kombinirati sa paracetamolom.