Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Hipercementoza

Madode

Poštovani,
molim Vas za odgovor je li hipercementoza korijena zuba opasna za zdravlje i ako je u kojem smislu i treba li takav zub izvaditi. Naime prilikom stavljanja navlaka na 10 gornjih zubi, lijeva 5. me je bolila nekih mjesec dana a moj stomatolog nije ništa poduzimao dok mu nisam donijela rtg snimak zuba ( koji sam napravila samoinicijativno da vidimo što se događa) i onda je vidjevši snimak rekao da je zub" previsok" i snizio ga brušenjem. Je li mogla u tom (relativno kratkom vremenu) nastati ta hipercementoza?
S poštovanjem,
Madode

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,
Hipercementoza nije opasna, pa ako nećete imati daljnjih simptoma, ne morate brinuti.