Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Izvađen umnjak, šestica i četvorka

MarinaV0108

Lijep pozdrav
Prije 7 dana prvo sam vadila umnjak i peticu.
Vađenje bilo jako tesko i dugo je trajalo.
Otvoren sinus. Dobila klavocin i efedrin kapi.
Nakon 4 dana izvađena cetvorka, vađenje lakse proslo.
Sve na lijevoj strani gore.
Zubi su bili dugotrajno lijeceni, pod mostom, i vise ih se nije moglo popravljati.
Moj problem je i dalje bolnost, veca u predjelu petice i cetvorke(koja je bila pod upalom).
Zubno meso oteceno, rupe, te osjetim blagi otok kod nosa.
Umnjak ranu ne osjetim, samo ove dvije.
Te također na mjestu cetvorke osjetim kost, danas relativno manje njego ovih dana.
Jel moguce da je povezano i dalje sa sinusom? Infekcija?
Iz rana ne curi (napunjeno kolagenom, kojeg vise nema, resorbirao se). Ali otecena gingiva, bol, otok.
Pridrzavala sam se svih savjeta koje sam dobila.
U utorak idem kod stomatologa na brusenje prednjih zuba.
Napominjem da sam vadila i desnu stranu gore, ni ne znam da sam izvadila jer ne boli nista.
Hvala

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Ili se radi o rakciji na fizičku manipulaciju prilikom teškog vađenja ili se radi o nekoj od komplikacija zarastanja tipa suhe alveole.
S obzirom da ste sutra kod svog stomatologa, vjerujem da će te tako i riješiti svoj problem.