Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Kvržica na desni

m1501

Prije više od godinu dana napipala sam kvrzicu na desni,skroz povise zuba...tada je bila jako bolna te sam od dr. ORL dobila antibjotik koji je smirio bol. Kvržica je još uvijek tu, istog oblika i bolna na dodir...ponekad zna taj dio lica nateci ali hladnim oblogom nestane.
Zbog nekih drugih razloga bila sam kod dr. Interniste koji je ultrazvukom pogledao tu cistu i odmah me poslao orlanom kirurgu.
Oralni kirurg je pokušao puktirati tu izraslinu ali nije uspio dobiti nikakav sadržaj. Preporučio je CT. no kako se nalazim u 6. Tjednu trudnoće taj pregled nije moguće obaviti.
Ja sam sada jakooo zabrinuta, neznam sto da radim...da zanemarim tu krvrzicu ili...??
Molim Vas ako mi možete dati kakav savjet, koju bi pretragu s obzirom na svoje stanje mogla napraviti?
Hvala.

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

vjerovatno se radi o upalno procesu na korijenu zuba.
S obzirom da ste sada trudni i da je upala prisutna već godinama, a rtg. dijagnostika nije moguća, mislim da do kraja trudnoće ne trebate raditi ništa.