Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

lokalna anas. u trudnoci

kety

danas sam primila blok anast. koja je trajala sest sati, inace sam u sedmom mj trudnoce i sad mi se taj zub lijeci. Da li je primljena inekcija u redu jer imala sam komplikacije u trudnoci tako da do zadnjega nisam isla stomatologu no bila sam uvjerena da ima posebna anes. za trudnice
hvala

Dr.sc. Silvana Jukić

Posebna anestezija za trudnice ne postoji i uglavnom se smatra da ne postoji kontrindikacija za lokalnu anesteziju u trudnoći. Ne znam o kojim se komplikacijama u trudnoći radi no ako nije bilo reakcije na anesteziju odmah nakon primjene štetnih posljedica ne bi trebalo biti.