Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

FISTULA

petra

Poštovani,

imala sam dulje vrijeme lijek u zubu. Uz sam zub napravila mi se mala fistulica koja se gnoji.
1.Moje pitanje jer se bojim: da li se može dobiti zaraza krvi(sepsa) budući da se ta fistulica gnoji?
2. Da li je moguće da ja imam užasne bolove u lijevom uhu ( s tim da me sa te strane i užasno boli zub), a doktorica mi kaže da je sa uhom sve u redu, da ne vidi nikakvu upalu....da li je moguće da ta bol dolazi od zuba,a ja imam osjećaj da mi se razara uho?

Hvala unaprijed na odgovoru

Dr.sc. Silvana Jukić

Sepsu nećete dobiti od fistule koja je u stvari put kojim se upalni proces drenira. Postojanje fistule ukazuje na to da se pudručju vrha korijena događa kronična gnojna upala. Taj zub bi trebalo liječiti (kanale očistiti i proširiti te napuniti ih). Ukoliko to nije moguće, zub treba izvaditi.
Bol uha može se povezati s zuboboljom.