Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Nikad karijes?

Dinac

Poštovani..

imam užasan strah od zubara otkad su mi u osnovnoj školi jugodentisti bušili zdrave zube (i punili ih živom) koji su ionako ispali za koju godinu....

otada sam zaboravio na ove neugodne događaje dok nekoliko desetljeća kasnije nisam počeo gubiti zube (počelo je s umnjakom).. dakle, nekim ljudima vade umnjake iz mesa, a moja zubarica je mog htjela popravljati... puno mi je bolje bez njega.....

šta sam htio pitati? ah da...

imam jednu krunicu na liječenom zubu.. nisam zadovoljan.. osim što je otpao komad cementa krunica SMRDI.... smrdi vjerojatno metal (nije mi htjela stavit cirkon na kutnjak).. pa sam htio pitat šta fali akrilatnoj krunici kao stalnoj krunici (gebisi se prave od akrilata).. osim što je jeftina.. . evo susjedu gebis traje 20 godina a puši pol kutije cigara dnevno.. što se tiče čvrstoće sigurno je čvršći od cementa.

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovani,

akrilatne krunice se zbog elastičosti, poroznosti i ne otpornosti materijala na žvačne sile, smatraju privremenima trajnosti do 6 mj.