Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Trudnoća i vađenje zuba

VlatkaL

Poštovani,
nedavno sam saznala da sam trudna, a trebala bi izvaditi jedan zub. Umnjak, zub je puknuti i na njemu se djelomično nalazi divlje meso. Zub ne boli ali se iz njega šiti neugodan miris. Da li je sigurno vaditi zub u tako ranoj trudnoci? Dali postoji opasnost za plod zbog zuba koji trune. Hvala

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Zub se može normalno izvaditi u trudnoći. Pokavreni zub pod upalom opterećuje cijeli organzam, pa tako sigurno predstavlja dodatni izazov u trudnoći.