Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Otečeni zub

Mely123

Poštovanje,
unazad 5 dana imam bolove u zubu(donja čeljust).Zub je inače bez živca i bio je pod plombom..
Zubar mi je zub otvorio i očistio i zatvorio s lijekom .Nakon toga sam otekla na toj strani,užasno je boljelo..Otišla sam ponovo zubaru, opet mi je zub samo isprao s nečim,nije čistio s iglicama, i stavio lijek,te odozgora valjda vaticu i nešto onako kao gips,šta se mrvi na dodir.Te mi zarezao zubno meso pored tog zuba koje je naotečeno,kao da se tuda drenira(Mada mislim da tuda ništa neće značajno van izaći).I dao antibiotik(amoksicilin)...Zasad nemam tolike boli,nego sam osjećam bol u zubnom mesu pored tog zuba i u donjoj čeljusti di je otok..Otok nije baš značajno splasnuo..
Zanima me dali taj zub treba skroz otvoriti,da u njemu nema niti lijeka niti vatice niti bilo čega drugog,da se on može drenirati ili je ovaj način koji je moj zubar napravio ispravan?

Lijep pozdrav

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

teško mi je suditi dali je postupak ispravan, kada svih podataka imam samo Vaš opis priče.
Čini mi se da je postupak uobičajen za hitnu intervenciju u situaciji poput Vaše.