Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

posjet ortodontu

sandra

mozete li mi reci da li je rano djevojcicu sa 6 godina i 4 mjeseca odvesti ortodontu. iznikle su joj donje jedinice i dvojke, ima savrseno urene mlijecne zubice, ali smo i ja i suprug kao djeca nosili aparatice, pa nisam sigurna kada je optimalno vrijeme za odvesti dijete ortodontu. hvala

Dr.sc. Silvana Jukić

Preporuku o potrebi posjete ortodontu bi trebao dati stomatolog koji liječi zube vaše djevojčice. Posjet ortodontu ne znači i da se odmah provodi terapija, pa ukoliko ste zabrinuti, možete posjetiti ortodonta koji će pregledati dijete. Iako je vaše dijete malo i vjerojatno je rano za sigurnu procjenu razvoja čeljusti i zubala ortodont će Vas pozvati na kontrolu u optimalno vrijeme u odnosu na rast i razvoj te po potrebi u pravo vrijeme predložiti terapiju.