Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

komplikacije

Larka

Da li su moguce neke komplikacije u toku i nakon nisenja fiksnog aparata za ispravljanje zuba?Teba da stavim fiksni aparat na gornju vilicu,a zubi gornje vilice su mi dosta popravljani.Interesuje me posto se zubi pomicu da li poslije moze doci do razvoja nekog procesa?
Puno hvala!

Dr.sc. Silvana Jukić

Komplikacije u toku i nakon nošenja fiksnog aparata su moguće no na to bi VAs trebao upozoriti ortodont koji provodi terapiju i uputiti Vas kako ih izbjeći. Preduvjet nošenja fiksnog aparata je da su svi postojeći zubi sanirani tj. popravljeni i savršena higijena usne šupljine. Uz to ide i stručno znaje VAšeg ortodonta. Veliki ispuni tj. "plombe" nisu prepreka nošenja fiksnog aparata. "Procesi" nakon pomicanja zuba (resorpcija korijena) su mogući no oni su vrlo rijetki i posljedica su nestručnog rada.