Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Spustanje zubnog mesa

valek

Postovani,
imam problem zapravo vec dugo sa donjom "sesticom".
Prije cca 5 godina me boljela te su tada kanali cisceni i zatvorena je bila i sve je bilo u redu. Prije nekih 4 godine taj zub je puknuo na pola te je radena krunica. Unazad god dana oko tog zuba tj izmedu njega i "sedmice" pocelo se spustati zubno meso.
Laserirano dva puta s ciljem regeneracije. Sad je dosta spusteno vec i karijes ispod krunice. I izuzetno tesko cistiti taj dio. Imam dogovor za endodonciju i nacelni pokusaj spasavanja zuba ukoliko je ostalo dovoljno zuba kad se skine krunica i sanira karijes. Dr je rekla da i ako ga spasimo( navela male sanse) je eventualno rjesenje za 5 god najduze. I da nije sigurna kako ce krunica izdrzati zvacnu silu.
Zanima me ima li ga smisla spasavati i nije mi jasno i ako ga izvadim kako ce bilo implantant bilo most funkcionirati u tom spustenom zubnom mesu. Jer i sad bi bilo sve u redu da se meso nije pocelo spustati.
Molim Vase misljenje.
Zahvaljuem,
Valentina

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

jako je teško dati neki ozbiljan odgovor samo na osnovu Vašeg opisa situacije.
Ovako načelno, rekao bih da je pametnije zub izvaditi i nadomjestiti ga implantatom.