Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Tamna točkica na zubu

petra0001

Imamo 15 mjeseci i izašla su nam do sada 10 zubića s time da su kutnjaci napola vani. Danas smo uočili na sredini poluizašlog zubića(kutnjaka) tamnu točkicu...kao neka bubuljica/prištić tj. mala okrugla točkica zubnog mesa, ali tamne boje. Nije karijes na zubiću nego kao neka izraslina. Dali je to zubno meso za koje se beba ugrizla pa izgleda tamno ili nešto drugo...hvala

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

radi se o malom hematomu na zubnom mesu.
On je definitivno posljedica mehaničke traume, dali od samog pritiska zuba koji raste ili od ugriza, svejedno je.
U svakom slučaju, vjerujem da je već prošlo dok sam ja stigao odgovoriti.