Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

utrnuli zubi

Fabiana

Štovani,
prije desetak dana stomatolog mi je vadio zivac sa 6ice dolje desno..napravljena je i ispuna istog zuba,popila sam i dozu klavocina,zbog upale i sad je s tim zubom sve ok..ne boli,ne reagira na zagriz..ali tri dana nakon ovog zahvata javlja mi se nekakav čudan osjećaj na jedinici,dvojki i trojki dole lijevo..kao da su zubi utrnuli ili kao da između dvojke i trojke imam komadić kore jabuke happy stomatolog je pregledao,nije našao ništa..nema otekline,upale,karijesa,ničeg..kad pritisnem prstom skroz ispod zuba,na sluznici skroz već na dnu usnice,ispod korijena daleko,javlja se kao neko zujanje..ne znam kako točno opisati sad kad ne pričam izgleda sve u redu,al kad pomičem usne kad su zatvorene preko tih zuba,kao da su povećani.. možda je najbolje slikati ?
Hvala unaprijed na odgovoru,iako nisam sigurna da sam uspjela objasniti problem

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

meni Vaši simptomi izgledaju kao povreda živca koji se nalazi u doljnjoj čeljusti.
Volio bih vidjeti sliku zuba nakon punjenja.

Fabiana

Štovani,zahvaljujem na odgovoru..u međuvremenu sam slikala zube,tocnije jucer,jer su rtg-ovci bili na go happy
<slika mi se uopće nije dopala,a i moj stomatolog me odmah zvao da mu se javim..veeeelika cista ispod prva donja tri zuba koju treba op riješiti..malo me uhvatila panika pa me zanima na koji mail Vam mogu poslati snimke? Naime,imam snimku i od prije tri i pol god na kojoj navodno nema ničeg,a moj stomatolog tvrdi da ovako velika cista nije mogla narasti tako brzo?!
Mozete li mi ukratko objasniti kako op.zahvat izgleda i kako je dug opravak..obzirom da radim u ljekarni pa moram i puno pričati happyhappy
Unaprijed zahvaljujem!

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

mail je: deancekic@ordinacijacekic.hr

Simptomi koje navodite odgovaraju navedenoj dijagnozi.
Terapija je kirurška, te se svodi na odstranjivanje ciste i eventulano vađenje zahvačenih zubi.
Također postoji opcija da zubi ostanu, kada je obično potrebno provesti liječenje istih.
Danas se često uz odstranjivanje ciste, provodi i vođena koštana regeneracija, kako bi defekt što prije zarastao.