Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Progenija

mirne84

Poštovani,

kod sina 7 god. dijagnoza je progenija,dobio je mobilni aparatić prije 2 dana. Doktor nam je rekao da aparatic mora nositi 24h mjesec dana i da mora da jede sa aparatićem,samo ga smije skinuti da opere zube i aparatić nakon obroka.
Ali to je nemoguće ne može da proguta hranu sa aparatićem a ima i uvećane krajnike što mu još više otežava. Htjela sam da Vas pitam za savjet da li ga smije ipak skinuti tokom obroka a da ne dode do nekoga pogoršanja.

Unaprijed zahvalna.

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

molim Vas da pitanje postavite na podforumu za ortodonciju.