Kontaktne leće

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Očna poliklinika OPTO CENTAR
Zagreb, Vlaška 64

laserska operacija očiju

hanna

Zanima me da li se laserskom operacijom može trajno ispraviti vid? Koliko košta? Gdje se takve operacije obavljaju? Može li doći do ikakvih komplikacija prilikom izvođenja operacije? Kakav je postupak takvih operacija? Sa koliko godina se preporučuje takva operacija? Hvala

VIOLETA

Moja kćerka ima 9 godina i ima nystagmus, dignosticiran od 6 mjeseci, dioptria im je 1,75 , intelegentna je mnogo ide u 3 razred osnovne skole, ( nije rodena takva ,i nema kad spava ,sa godinama ja sve manji ), zanima me kakve su posledice i sta da oceujem. hvala unapred od zabrinute majke. violeta

dr. Dean Šarić

Sve odgovore na Vasa pitanja naci cete na stranici
www.visumed.hr

Nystagmus moze biti uzrokovan nizom razlicitih razloga, podatci su presturi za bilo kakav konkretan odgovor. Javite mi se na tel 01/3787380 radi dogovora za detaljan pregled

magda34

Može li se sa današnjim uređajima laserski staviti moja dioptrija na nulu?
Imam naočale plus 2,50 na desnom i plus 3,25 na lijevom oku i kontaktne leće plus 3 na oba oka.
Hvala unaprijed

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

U Vašem slučaju se očigledno ne radi o „staračkoj“, nego o „običnoj“ dalekovidnosti koja se može jednostavno ispraviti laserom. Naravno, prije laserske korekcije potrebno je napraviti preoperativni pregled.

Više informacija možete naći i u članku na:
www.cybermed.hr/clanci/lasersko_skidanje_dioptrije_najcesca_pitanja_rizici_i_savjeti

te forumu oftalmologija:
www.cybermed.hr/forum/specijalizacije_medicina/oftalmologija/laserska_korekcija_dioptrije