Kontracepcija

analni odnos

ml22

imala sam analni odnos sa dečkom.meni je bilo ok.koristili smo lubicrant.dali je zato potrebna kakva kontracepcija.dali to može zamjeniti uspješno vaginalni odnos

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nije potrebna kontracepcija (nisam mislila da ovo ikom može biti nejasno happy). A da li može uspješno zamijeniti vaginalni odnos je vaša odluka.

ml22

nisam mislila da mi je potrebna kontracepcija zbog neželjene trudnoće nego dali postoji mogućnost neke infekcije

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Naravno da da, anus nije zamišljen za tu svrhu. Kondom tu ne pomaže puno jer je stvar sitnih ogrebotina koje se dešavaju a koje su onda ulaz za bakterije.

ml22

čula sam da puno parova to prakticira.šta bi mi mogli savjetovati kako bi mogućnost bilo kakve infekcije svela na minimum.redovito održavam higijenu

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Uvijek kondom, i nikad prvo analni pa vaginalni seks.

ml22

ja to nikada ni ne radim.a mislim daje analni seks idealan način za sprečavanje neželjene trudnoće

Sandra123

Imala sam analni sex sa deckom,a bili smo u pozi da sam legla na ledja, dignula noge iza sebe i da je on usal tako,tj.stavio ga u anus.On je meni rekal da je kad je svrsio to nije mogal iscuriti u vaginu jer nisam bila u takvoj pozi.Medjutim ja sam trebal juce dobiti menstruaciju i nisam, ali vec 6 dana me bole grudi i ledja(kao svaki mjesec kad trebam da dobijem menstruaciju), da li trebam da brinem ili bi menstracija mogla stici svakog trena? hvala pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće prema opisanom.

cimpr2

moze li se ostati trudan s tim da sperma iscuri iz anusa prema vagini nakon analnog seksa npr. dok sjedim ili ležim.
Tijekom odnosa dečko i ja nismo koristili zaštitu, došlo je do ejakulacije unutar analnog otvora. Nakon odnosa sam se otuširala i obrisala,drzala papir za svaki slucaj na gacicama , ali mi menstruacija kasni (nisam sigurna da kasni posto inace imam neredovite cikluse, nekad zna biti i vise od 35 dana)
Već par dana me boli lijeva strana donjeg trbuha, pretpostavljam da je to jajnik i imam bolove u donjem trbuhu kao i pred menstruaciju. To mi je bio znak da će ona doći, ali nije došla. Od bolova još osjećam glavobolju ponekad tijekom dana kao i spomenutu bol u predjelu lijevog donjeg trbuha. Iscjedak mi je zamućeno-bijel, nije ljepljiv, ne rasteže se među prstima i ima ga malo , nije ni suh ni mokar. Kako je krenulo proljeće, imam alergije, kihanje, svrbe me oči itd, uz to sam pod stresom zbog skole,iako sam navikla na to. Je li to mogući uzrok kašnjenja. Zadnje 4 menstruacije su bile u rasponu od 29-34 dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom je samo teoretska.

borisss1

Poštovani doktore,

Sa djevojkom sam imao analni odnos. Bili smo u položaju da je ona ležala na leđima i podigla noge i tako cijelo vrijeme. Tokom odnosa nismo koristili zaštitu, došlo je do ejakulacije unutar analnog otvora. Također u toku odnosa sam slucajno, prilikom ulaska u analni otvor, polnim organom presao preko vagine 2-3 puta. Pravili smo pauze od 5min ali smo se uvijek prilikom pauze brisali vlažnim maramicama. Njoj su to bili neplodni dani, ali joj menstruacija kasni već 5 dana. Himen još nije pukao sto znaci da je nevina. Jos da kazem da je prosle sedmice nekih 5 dana bila prehlađena. Da li je moguce da je trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguća trudnoća.

malena188

Dečko i ja smo imali analni odnos.Nismo koristili zaštitu.No to se dogodilo 2 put,prvog i zadnje dana moje ovujacije.Prvog dana nismo pazili najbolje da li je nešto sperme otišlo do vanjskog djela vagine ili rodnice.Jos sam djevica.Znam da se tako ne može ostati trudan ali vec nekoliko dana imam lagane bolove u trbuhu.mucninu.Nakon prvog odnosa je proslo tjedan dana.A jucer smo imali drugi takav odnos.Danas sam napravila test i bio je negativan.
Dali je to možda onda samo nekakva upala ili od nervoze?
Što savjetujete?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Xxxvvv1

Poštovani doktore imam jedno pitanje imao sam analni odnos sa devojkom pre tri dana dok smo imali analni seks ponekad bi ga izvadio i prešao preko njene vagine.
Vrlo sam zabrinut da li može doći do trudnoće tim pute jer je iz njega curilo malo sperme posle toga sam je zadovoljio jezikom inače bili su joj plodni dani.
Devojka je inače nevina molim vas za odgovor jer sam bas zabrinut.
Hvala vam puno unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, na taj način nije moguća trudnoće.