Kontracepcija

Antibebi pilule

Freestyler89

Postovani, zanima me, ukoliko promijenim, ginekologa, da li novi ginekolog moze znati da li pijem antibebi pilule ili ne

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema uzv nalazu se može samo pretpostaviti da uzimate kontraceptivna tablete.

barbara200

Poštovani, trudna sam 14 tjedana i od samog početka imam kontrakcije maternice npr nakon spolnog odnosa, ukoliko mi se jako mokri, ako prođem hladnom rukom po trbuhu. I prije trudnoće sam ako sam imala spolni odnos nekoliko dana prije menstruacije me znalo tako boljeti. U prvoj trudnoći mi je također bilo tako, strogo sam mirovala no nisam se otvarala ništa te sam rodila u 40.tjednu. Mogu li smatrati senzitivniju maternicu kod sebe kao normalnu pojavu? Druge simptome nemam, kontrakcija me zaboli na sekundu dvije.

Ivo Balenović, dr. med.

Jedino je važno da se ne otvarate, a to se može ustanoviti pregledom. Sve ostale pojave u trudnoći nisu toliko zabrinjavajuće.

barbara200

Je li dovoljan manualni pregled? dr me jedino tako pregledava za otvorenost, ne radi cervikometriju.

Ivo Balenović, dr. med.

Dovoljan je.