Kontracepcija

Belara

tanja222

poštovani ,
pila sam 5dana belaru,počela prvi dan ciklusa. četvrtu sm zaboravila popit ,pa sam peti dan pipila dvije i navečer imala odnos s ejakulacijom., znači 5 dan ciklusa. Ginek.mi je preporučio ellaone za dan poslije,a ja dsam je popila nakon ccc 60 sati. Dali je moguća trudnoća? I glavno pitanje: Kako se dalje i koliko štititi nakon te tablete za dan poslije jer moram prestat s belarom.
hvala

Nataša Šemnički, dr. med.

tanja222 ,

popili ste na vrijeme ellaone te nastavite uobičajeno piti Qlaira tbl.

l.p.

tanja222

Hvala vam puno na odgovoru doktorice,

samo bi još za kraj pitala dali sad trebam pričekati novi ciklus da ih počnem piti ,i dali trebam kod ginek,po recept jer mi ništa nije rečeno što dalje,

sadginek.ima previše posla i nisam bila naručena pa mi je samo dao recept preko reda, zato se i obraćam Vama.

Hvala puno. L.P

marina20

Postovani
Dijagnosticiran mi je pcos te sam danas popila svoju prvu pilulu Belara. Medutim zadnja 3 dana sam imala smedi iscjedak te mi se tek danas pojavilo pravo krvarenje. Jesam li dobro ucinila sto sam danas popila prvu tabletu te moram li sljedeca 2 tjedna koristit mehanicku kontracepciju zbog smedeg iscjetka?
Zahvaljujem

Nataša Šemnički, dr. med.

tanja222 ,

nastavljate piti kutiju za kutijom i ako nemate potreban vam je recep
Što se tiče ginekologa svi smo vrlo opterečeni poslom i uvijek se prvo treba obratiti primarnom ginekologu.
l.p.

monica1974

poštovani,
počela sam piti belaru prije 3 mjeseca, nisam imala nikakvih nuspojava već je sve teklo po uputama lijecnice, mjesecnica bi dolazila normalno u razdoblju onih 7 dana pauze i to obicno u razdoblju od 2-3 dana, ukoliko ovoga puta kasni ili ako izostane trebam li se zabrinjavati?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate.

blue sun

Poštovani,

Odlučila sam prestati koristiti Belara kontracepcijske pilule, pa me zanima od kojeg dana, ovog posljednjeg blistera, trebam koristiti dodatna sredstva kao zaštitu od trudnoće?
Pretpostavljam da dodatnu zaštitu moram koristiti od 21. tablete posljednjeg blistera?

Unaprijed Vam zahvaljujem na odgovoru!
Srdačan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

ive28

prije tjedan dana pocela sam piti belara pilule. zanima me kada one pocinju djelovati, jesam li zasticena od prvog dana uzimanja? i jesam li zasticena za vrijeme sedmodnevne pauze? hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

U potpunosti ste zaštićena nakon sedam dana a u pauzi ste zaštićena svakako.

b123

U pauzi uzimanja Belare tj.nakon 21dana kada je 7 dana pauza da li se smiju uzimati laksativi,tocnije dulcolax tablete ili cepici bez da to utjece na djelotvornost pilula? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mogu. Ne utječu.

amyc1

Postovani!
posljednja menstruacija bila mi je 15.8. i trajala je do 22. nakon toga pocela sam
sa uzimanje belara pilule. popila sam je prva dva dana,a nakon toga zaboravila.danas( 27.8.) sam
ponovno prokrvarila. sto to znaci? jesam li trudna ili je to normlano nakon prestanka uzimanja pilula?? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Belara se započinje uzimati s prvim danim menstruacije a ne po završetku.
Probojna krvarenje koje je nastalo odraz je nepravilnog uzimanja pilula.

b123

Postovani, mozete li mi objasniti sedmodnevnu pauzu. Npr.ako sam prvu pilulu iz blistera popila u petak u 22h znaci da zadnju iz blistera pijem za 21 dan u cetvrtak, a novi blister otvaram za tjedan dana u cetvrtak u 22h? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

U petak. 7 dana pauze znaći idući petak.

b123

A ako sam popila u cetvrtak moze li biti problema? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne može.

anci001

Poštovani ,

Zanima je još jedno mišljenje.

Nakon više od 3 godine uzimanja tableta Qlaira, ginekolog mi je prepisao tablete Belara .
Zanima me kada točno da ih krenem piti jer ginekolog mi je rekao da mogu na prvi dan stvari ili 8 dana od ciklusa ( s tim da sam gotova sa cijelim ciklusom pilula Qlaira ), a u uputstvo pilula Belara piše da se počnu uzimati dan nakon uzimanja zadnje tablete prethodne kontracepcije.

S toga čisto me zanima još jedno mišljenje.

Unaprijed zahvaljujem
Pozdrav