Kontracepcija

Belara

Kiko35

Postovani, vec tri mjeseca koristim Belaru, ali krvarenje zapocinje oko 15. Dana , dakle tijekom koristenja pilula. Moje pitanje je da li je moguce nakon 7 dnevne pauze zapoceti sa drugim kontracep. tabletama npr Diane 35 s kojima sam imala bolja iskustva te je probojno krvarenje uvijek bilo u danima pauze. Inace imam 42 godine, nikakvih rizicnih faktora za kontracepciju( ne pusim) i sa ginekoloske strane je sve ok. Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nakon 7 dnevne pauze možete promijeniti kontracepcijske tablete.

mia.mia

Poštovani, pri kraju sam druge kutije belara abp, u ova dva mjeseca primijetila sam da sam dobila akne po licu, na predjelu brade, obraza i na čelu te da sam se u 2 meseca udebljala 3kile, iako mi je prehrana ista kao i prije. Zanima me da li je to u granicama normale ili bi trebla uzeti neke druge tablete?
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da je to posljedica tableta. Pokušajte ih promijeniti. Naravno, u dogovoru s Vašim liječnikom.