Kontracepcija

Belara i probojno krvarenje

fila22

Poštovani,
Konzumiram Belara pilule i imam probojno krvarenje. Mogu li piti po dvije tablete 3 dana za redom kako bi prekinula to krvarenje? I nakon toga sam mislila produžiti s idućom kutijom odmah jer bi mi menstruacija trebala nastupiti u neprikladno vrijeme. Nadam se da to neće imati nikakve kontraindikacije?
Hvala unaprijed.

Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, probojno krvarenje se može spriječiti uzimanjem viših doza hormona (možete uzeti dvije tablete dnevno). Ako želite odgoditi krvarenje slobodno nastavite s uzimanjem aktivnih tableta, bez pauze.

dd1019

Postovani,
sa yaz pilula ovaj ciklus presla sam
na Belara pilule i pijem ih danas tocno tjedan dana.
Pijem je u 7,7.30 ujutro, mozete li mi reci kada se mogu poceti pojavljivati nuspojave u vidu glavobolje, mucnine?
da li to moze biti bilo kad kroz dan ili to krene neko kratko vrijeme nakon popijene tablete?
dakle kod mene kroz jutro ili moze i popodne?
lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nuspojave se mogu javiti bilo kada. Važno je razlučiti da li su to zaista nuspojave tableta ili su simptomi uzrokovani nečim drugim.

dd1019

Postovani,
zanima me jos jedno , kako sam prešla sa pilula yaz na belaru, presla sam na belaru nakon 4dnevne pauze koja je kod yaza i onda dan kad ssm trebala opet krenut s yazom samo sam krenula s Belarom.
Jesam na taj nacin zasticena od trudnoce ili ne?
hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zaštićeni ste od trudnoće.

dd1019

Hvala na odgovoru!
Da li i bol u jajnicima i donjem dijelu leđa moze biti nuspojava koristenja pilula ?
presla sam s yaza na belaru i kroz cijelo jutro osjecam tu bol kao da trebam dobiti menstruaciju a to nije moguce jer imam jos 10 tableta do one pauze na kojoj se menstruacija dobije?
lp

dd1019

Postovani,
evo sad je nastupilo krvarenje svijetlo crvene boje, da li se radi o probojnom krvarenju uslijed koristenja novih pilula?
( presla sam s yaza prije 14 dana na Belaru)
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Bol je toliko nespecifičan simptom da ga ne možemo tek tako, bez detaljnog pregleda pripisati određenoj terapiji ili stanju. Krvarenje koje se javilo je probojno.

dd1019

Hvala na odgovoru!
Mozete li mi reci da li vise hormona sadrzi Yaz ili Belara ?
vjerojatno je ta bol bila bol koja je bila prije probojnog krvarenja, jer nakon te boli nastupilo je krvarenje i sad boli nema.
lp

andeosgreskom1234

Poštovani,pijem Belara tablete vec skoro 2 godine... na pregledima sve ok, a meni se probojna krvarenja dogadaju skoro svaka 3-4 mj... ovaj mjesec je pocelo na 14. tableti,trajalo 4 dana bilo je i ugrusaka i smedi iscjedak,stalo je, imam redovne odnose,tablete pijem skoro u minutu ... sad sam na pauzi 3.dan, menstruacije nema inace mi vec na zadnjoj tableti dode.. zanima me da li je moguca trudnoca(s obzirom na tablete i prekinuti snosaj...) te da li je ono mozda vec bila menstruacija ili cu ipak dobiti sad u ovoj pauzi a ono je bilo samo probojno krvarenje. Pregled imam dogovoreni u 1mj ali se jako brinem. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana dd, Belara sadrži više doze hormona.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana andeosgreskom, trudnoća nije moguća. Došlo je do probojnog krvarenja, zbog čega je izostalo prijelomno (krvarenje u doba pauze)

andeosgreskom1234

Postovani,zahvaljujem je na odgovoru.
Dakle ne moram brinuti ako jos ne prokrvarim do utorka(tada pocinjem sa novom kutijom tableta) i ne moram raditi test za trudnocu?! Ovo mi se nije jos desilo,bez obzira na probojna krvarenja kroz mjesec ona bi se nastavila i kroz menstruaciju, ili bi stala pa se javilo u stanki od 7 dana. Strah me samo trudnoce iako valjda nisu zakazale i tablete i prekinuti snosaj

dd1019

Postovani,
da li i nadutost kao i nakupljanje vode kao nuspojava uzimanja pilula moze proci kad se tijelo privikne na pilule?
lp

Ivo Balenović, dr. med.

Andeosgreskom, ako do utorka ne prokrvarite, nastavite s uobičajenim uzimanjem. Ako se želite 100% uvjeriti da nije trudnoća uradite test-

Ivo Balenović, dr. med.

dd, u pravilu ti simptomi s vremenom prestanu.

andeosgreskom1234

Poštovani opet ja , s obzirom da u vrijeme pauze nije bilo nikakvog krvarenja napravila sam test ujutro i negativan je, danas mi je 6 dan pauze.Da li je test pouzdan?(odnosi nezasticeni(prekinuti snosaj) uz pilule redovno kroz cijeli mjesec)
U 11mj mi je krvarenje pocelo na 19.tableti,trajalo nekih 5 dana,i onda sam u 12mj pocela krvariti na 15.tableti i prestalo je sve za 6 dana,tj.zadnji dan jos malo iscjedka na zadnjoj tableti(pijem Belaru 21 dan 7 pauze..) da li je moguce da su to bile menstruacije(prijelomna krvarenje) bez obzira sto se nisu desile u pauzi. U utorak nastavljam dalje sa tabletama,ali se bojim da nije trudnoca u pitanju bez obzira ne pilule i prekinuti snosaj...(sve sam popila na vrijeme, samo 1 dana sam pila malo vise alkohola nakon tablete al ne da bi povracala ili slicno, i jedino pusim cigarete uz to cca 10-12 na dan,inace ne ali sad godisnji i sve pa...)
Oprostite na dugom postu ali izvan sebe sam...

Ivo Balenović, dr. med.

Test je pouzdan. Trudnoća je isključena. Savjetujem uzv pregled - mjerenje debljine endometrija.

andeosgreskom1234

Postovani,zahvaljujem na odgovoru vremenu i trudu. I danas ujutro sam radila test koji je negativan, posto mi je danas 1.dan nakon pauze i pocinjem sa tabletama da se jos jedanput uvjerim. Na pregled idem sredinom 1.mj posto mi je doktorica na godisnjem. Nadam se da je sad stvarno to pouzdano, jer ne mogu tocno znati koji dan da racunam da je i doslo do oplodnje posto imam redovne odnosne skoro svaki dan. Samo da jos pitam,koja je vjerojatnost trudnoce na pilulala ako se stvarno piju redovito i ako se koristi prekinuti snosaj? Bez obzira na pilule,ja sam uvijek u panici da su mozda zakazale ili nest, a pogotovo sad kad nisam dobila prijelomnom krvarenje.