Kontracepcija

BETA HCG

tea rina

Da konačno mogu odahnuti i mirno zaspati, htjela bih čuti Vaše mišljenje: 17.05. sam imala predzadnju mjesečnicu, a 30.05. rizičan odnos (oko 21 h). S obzirom da su bili plodni dani, a da bebu još nemam u planu - istu večer (oko 22 h) sam popila prve 3 cilest tablete, a druge 3 nakon 12 h. Nakon što sam popila i prvu i drugu 'turu' bilo mi je mučno i povratila sam cca 7 h nakon konzumiranja. Menstruacija je došla 16.06. (nakon 31 dan umjesto uobičajenih 28) i bila je nešto slabijeg intenziteta (točnije: manje komadića se oljuštilo ili su bili manji nego inače). S obzirom na povraćanje i slabiji intenzitet, prepala sam se s obzirom da sam pročitala da postoje slučajevi u kojima žene znaju i do trećeg mjeseca trudnoće imati menstruaciju (iako mi još uvijek nije jasno kako je to moguće). Kako nigdje nisam našla koja je točno razlika između prave i lažne mensturacije, napravila sam kvantitativni beta hcg test 21.06. (dan nakon što je stala zadnja menstruacija). Rezultat je < 1.20 a na nalazu kao referentni interval piše da sve što je manje < 3 se odnosi na netrudne žene. S obzirom na nalaz i menstruaciju pretpostavljam (i jako se nadam i držim palčeve) da nisam trudna i voljela bih ako mi možete temeljem svega što sam napisala to potvrditi. Nije mi jasno zašto je kvantitativni Beta HCG nalaz išta očitao jer sve što sam o toj temi čitala po netu kaže da ako nema trudnoće, beta bi trebala biti negativna. Što znači ovaj moj rezultat < 1.20? Da li to znači da se jajašce ipak oplodilo ili? Zbunjena sam i dosta preplašena. Vjerujem da bi moj problem najuspješnije riješio psiholog/ psihijatar, ali prije tih mjera molim Vas za Vaše mišljenje...

Natalija Beljo, dr. med.

Možete mirno spavati i preskočiti psihijatra/ psihologa , niste trudni.

tea rina

hvala puno happy

em1ca

Doktore,poštovanje.
Kolika je normalna vrijednost Beta HCG , znači dok žena nije trudna. Očekujem odgovor,hvala unaprijed
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Emica 0-5 predstavlja negativne vrijednosti.

Suzi2020

Molim za odgovor beta test mije 17.08 dali je trudnoca u pitanju,?

Ivo Balenović, dr. med.

Radi se o početnoj trudnoći.