Kontracepcija

Bezbolne grudi prije menstruacije

ana2021

Poštovani,
Koristim 2 godine Adexu. Imam 20 godina. Sutra (01.02.) bih trebala dobiti menstruaciju i grudi me uopće ne bole (barem ne kao i inače). I prije prošle menstruacije (04.01.) također sam primjetila da me ne bole grudi. Sve sam tablete uzimala uredno. Neznam da li imam kakvih razloga za brigu?

Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Kod korisnica oralne kontracepcije nema ovulacije i posljedičnog porasta hormona progesterona koji uzrokuje simptome pms-a (između ostalih napetost i bolnost dojki).