Kontracepcija

Braon sekret posle menstruacije

Maree955

Postovani,
pijem logest vec 3+ godine i prvi put da sam pocela novu kutiju (cetvrtak) a da imam pomalo braon sekreta, i blagi bol u donjem delu stomaka. Pila sam pancef antibiotik 10 dana, sa prekidima, a pocela sam da pijem i neke vitamine, kao dodatak ishrani. Vitamini sadrze vitamin c, niacin, vitamin e, pantotensku kiselinu, vitamin b2 b6 b12 i b1, folnu kiselinu biotin, cink, gvozdje, jod, rutin, lutein. I da li mozda neki od ovih vitamina utice na pilule? I od cega je taj sekret?

Unapred hvala na odgovoru,
Velikii pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ništa od navedenog nema utjecaj na kontracepciju. Najvjerojatnije se radi o pobojnom krvarenju koje se može javiti u žena koje uzimaju oralnu kontracepciju. Ono nije opasno, niti umanjuje zaštitu.