Kontracepcija

cerazette

violeta

imam jedno pitanje;
imam 10 mj.bebu i jos je dojim pa pijem cerzette tablete zbog toga jer bolujem od endometrioze, pijem ih tek 10 dana i osjecam nuspojave;
glovobolje, vrtoglavice, dali da prestanem i sto mi je ciniti?

doc. dr. sc. Branko Radaković

Dok dojite možda je bolje da ne uzimate oralnu hormonsku kontracepciju.Obzirom da dojite, a imate endometriozu (kakve simptome?) vjerovatno je Mirena (intrauterina hormonska kontracepcija) koja sadrži progestagen koji se zove levonorgestrel, jer ima odličan kontracepcijski učinak, ali i povoljan učinak na simptome i lokalni nalaz endometrioze.