Kontracepcija

Dali je potrebna pauza kod Logesta?

Marija

Imam 21god i vec skoro 4 godine uzimam logest,nisam pravila nikakve pauze(kao sto sam imala priliku da procitam na forumu da su devojke pauzirale po mesec,dva),moj ginekolog kaze da pauza nije potrebna ali je moj decko taj koji navaljuje da pauziram jer on smatra da je to neprirodno i da sam ja jako mlada za pilule,pa zelim cuti vase misljenje povodom toga,dakle treba li pauza ili ne?Unapred zahvalna.

doc. dr. sc. Branko Radaković

Nije potrebna pauza u uzimanju Logesta. Vaša mladost i je razlog da uzimate pilule, jer još i nije vrijeme za trudnoću.