Kontracepcija

dermoid jajnika i pozitivan test na trudnoću

zeljci

Poštovani,imama 29 godina. Do sada sam imala redoviti menstruacijski ciklus. Gotovo bezbolan u trajanju od 5 -7 dana. Na sistematskom pregladu početkom svibnja saznala sam da imam dermoid na lijevom jajniku. Sada mi menstruacija kasni već tri tjedna, napravila sam test na trudnoću koji je pozitivan. Molim Vas da li je moguće da je test na trudnoću pozitivan zbog dermoida.

Natalija Beljo, dr. med.

Nekad testovi zbog cista znaju pokazati pozitivno, Vi sad trebate kod ginekologa na pregled. Ako j u pitanju trudnoće i custa ništa to se može operirati i za vrijeme trudnoće.