Kontracepcija

(dez)informacije o kontracepciji

Dolores

imam 21 god. i nedavno sam bila kod ginekologa koji je narucio krvne pretrage i obavio uzv.
dijagnoza- sek. amenoreja (koja je ranije bila rjesavana dabrostonom) i mikropolicisticni jajnici. rekao mi je da cemo se za oralnu kontracepciju dogovoriti kad dodjem iduci put. no cula sam iz raznih izvora da se za takve jajnike inace UZIMA pilula, odnosno da se NE SMIJE uzimati, pa me zanima sto je od toga tocno. htjela bih poceti uzimati pilulu zbog regulacije ciklusa i kao kontracepciju jer imam stalnog partnera.

hvala unaprijed happy

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne slušajte razne izvore, nego svog ginekologa koji ima 30-tak godina škole iza sebe da bi vam savjetovao to što vam savjetuje. Sve nedoumice rješavajte s njim.