Kontracepcija

Diane 35

pozezanka 20

Dobar dan...
Ovako,diane pijem 10 dana pocela sam prvim danom menstruacije ali me brine sto ja i dalje curim,tj.nije kao pravi menzes nego se malo pojavi smede,pa par sati nema nista,pa onda malo krvi ali onako vise svijetloo crveno... Pa me brine trajanje te "menstracije"???prije mi je bila neredovita ali sam curila oko 4 do 5 dana... Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o privikavanju na pilule. Nastavite uzimati po shemi i ne osvrčite se na to probojno krvarenje.

amelie21

Poštovani,
godinama imam policistične jajnike i koristila sam Logest. Prosli mjesec ginekolog me prebacio na Diane 35 zbog pogorsanja akni, dlakavosti itd. Vec nakon 10 dana uzimanja primjetila sam glavobolje i modrice po nogama, koje se samo stvaraju a nisam se nigdi udrila, od ljubicastih do skroz tamnih koje na dodir bole. Grudi me strasno bole. Radila sam nalaz krvne slike, sve vrijednosti su u redu osim željeza koje je povišeno, zanima me da li to moze biti povezano s diane 35 ili je razlog nesto drugo. Jer i pazim na prehranu i unos namirnica.... Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nemoguće je reći da li je to povezano s uzimanjem tableta. Obzirom na simptome koje ste naveli savjetujem da prekinete s tabletama i javite se liječniku radi hematološke obrade.