Kontracepcija

Diane 35

Postovanje.E ovako pila sam diane 35 i po zavrsetku kutije sam dobila 7 dan pa sam ih 8 dan pocela ponovo piti kako i treba.Ali menstruaciju koju sam dobila 06.07 nije obilna nego sve pomalo nesto,sa dnevnim uloskom prolazim i tako je evo 12-ti dan jos ne prestaje.Bolovi povremeni,blagi u donjem dijelu stomaka.Da li je to normalno ili trebam ginekologu?Da napomenem,drugimi je tek mjesec kako sam pocela sa diane 35.Hvala puno na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uzimanjem kontracepcije obilnost krvarenja se smanjuje. U početku organizmu treba vremena da se navikne na nove doze hormona. Prva tri mjeseca moguća su oskudna, tzv. probojna krvarenja za vrijeme uzimanja tableta koja ne smanjuju kontracepcijsku učinkovitost. Ukoliko bi se krvarenje nastavilo posjetite liječnika.

ina111

Pozdrav! Godinama pijem Diane 35 zbog PCOS-a ali i zbog kontracepcije. Inače imam i bolesnu štitnjaču - hipotireozu (Hashimoto) i sad bih trebala uz redovnu terapiju za štitnjaču još uzimati i selen kako bi mi se popravio imunitet i aktivirala štitnjača. Zanima me utječe li selen na smanjenje djelovanja moje kontracepcije? Može li mi se nešto poremetiti ako krenem sa selenom?
Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, selen nema nikakvog učinka na kontraceptive, niti će se išta poremetiti dok ga budete uzimali.