Kontracepcija

Diane 35 i kantarion vaginalete

IvanaDjM

Postovani, u uputstvu za Diane 35 pise da su kontraindikovane sa kantarionom. Kako sam dobila kantarion vaginalete zbog vaskularne sare na grlicu materice, a pijem Diane 35, ne znam da li ih smem koristiti zajedno. Jedan lekar je rekao da ne bi trebalo da smeta, i da moze samo da umanji dejstvo pilula, drugi da ipak ne bi trebalo da ih koristim zajedno. Zbunjena sam i ne znam sta da radim. Sta je to sto moze zapravo da se desi uzimanjem Kantarion vaginaleta tokom koriscenja Diane 35? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, neki pripravci mogu umanjiti djelovanje kontracepcijskih pilula, pa tako i kantarion. Savjetujem da tijekom uzimanja kantarion vaginaleta koristite dodatnu zaštitu.