Kontracepcija

zaboravljena pilula

ani14

Zaboravila sam popiti pilulu 7.dan (7. pilula u pakovanju) a proslo je tacno 24 sata od zaboravljene plule,jer jutros kada jezavonio alarm za pilulu, vidjela sam da sam jucer zaboravila popiti, te sam odmah popila jucerasnju skupa sa danasnjom,jer tako pise u upustvu.brine me to sto sam sinoc sa deckom imala sexualni odnos? Je li ucinkovitost pilule smanjena?Hvala unaprijed.

Lei9d7Vzg

Poštovana doktorice,
moj je problem sljedeći. Pijem pilule Logest već godinu dana. U zadnjem tjednu pijenja tablete sam zaboravila popiti jednu tabletu, tj. popila sam ju nakon otprilike 18 sati. Nakon toga sam još normalno popila dvije ili tri tablete , kolko mi je ostalo iz pakiranja. S obzirom da sam normalno imala spolne odnose, da li postoji šansa za trudnoću? sad Tjedan dana prije nego mi se dogodio incident s tom tabletom sam dobila smečkasto-krvavi iscjedak ( ja pretpostavljam da je to točkasto krvarenje). Da li postoji mogućnost da je i zbog tog točkast krvarenja zaštita dodatno smanjena?

Hvala na odgovoru.

Natalija Beljo, dr. med.

Ako niste početnik sve ok.

Lei9d7Vzg

Pretpostavljam da se Vaš odgovor odnosi na prethodno pitanje pa se nadam da ćete odgovoriti i na moje

Natalija Beljo, dr. med.

Vaše je pitanje uslijedilo nakon mog odgovora na prethodni , ali odgovor je da se ne trebate brinuti.

ani14

a meni niste nista odgovorili?!

Natalija Beljo, dr. med.

ani14 Vama sam odmah odgovorila ; ako niste početnik sve je ok.

krafnicaa

Poštovana!
Pijem lindynette vec pola godine, i sada u subotu mi se prvi put dogodilo da sam zaboravila popiti pilulu. To je bila 5 po redu pilula, sutradan (nedjelja) negdje oko podneva sam vidjela da nisam popila tabletu, inace ih pijem u 22h. Piše u uputstvima da popim tabletu kad se sjetim, bez obzira ako cu piti dvije u danu. Piše da je nužna dodatna kontracepcija unutar 7 dana, ali u ponedjeljak kada sam bila na 7 piluli imala sam spolni odnos sa dečkom bez zaštite, ali on nije svršio u mene. Sestra mi je rekla da je moguce da sam trudna. I sada me to jako mući. :S

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna nikako. Ne brinite.

zoko12

Poštovani,

Pijem Novynette sad 9 mjeseci i u subotu sam zaboravila popiti tabletu,popila sam je u nedjelju u 21 h sa tabletom koju sam i trebala popiti u nedjelju. Piše mi da se sad sljedećih sedam dana trebam štititi sa drugim kontraceptivima šta i radim,ali meni pauza nastupa u čet,tj.prije isteka tih 7 dana pa bi prema uputama trebala početi piti odmah tablete iz sljedećeg pakovanja,tj.bez pauze. Zanima me dal da napravim pauzu ili ne?
Zadnji spolni odnos prije zaboravljene tabletu bio mi je u čet,znači dva dana prije i dečko nije ejakulirao u mene i sad je još dodatno štitimo.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite normalnu pauzu od sedam dana. Osmi dan započnite s novom kutijom.

ninnnaa

Poštovani
Pijem prvu kutiju Diane 35 i u trećem tjednu sam propustila jednu pilulu, no popila sam je s dva dana zakašnjenja. Postupila sam po uputama i nisam napravila stanku od 7 dana, nego sam odmah počela s novim blisterom. Sada sam u drugom tjednu uzimanja pilula iz drugog blistera ponovno propustila jednu i popila je sa 24 sata zakašnjenja,u vrijeme u koje ih inače uzimam, dakle dvije odjednom. Zanima me koliko je dugo zaštita pilula smanjena te kako dugo trebam koristiti dodatnu zaštitu tokom odnosa. Uz to imam povremena bolove u maternici, kratke, oštre te me zanima da li je to povezano s pilulama.
Zahvaljujem puno na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sedam dana dodatne zaštite.

larisa123

Zadnju tabletu iz prošlog pakiranja popila sam 29.3., ali sam taj treći tjedan uzimanja pilula propustila popiti jednu tabletu. Sjetila sam se idući dan, ali sam se zbunila oko toga trebam li popiti dvije odjednom ili ne, pa na kraju nisam, uzela sam samo jednu za taj dan.

Nakon što sam završila s pakiranjem, uzela sam uobičajenu sedmodnevnu pauzu, no prije njenog isteka, u ponedjeljak 4.4. imala sam spolni odnos. U utorak sam uzela prvu tabletu iz drugog pakiranja kako je uobičajeno.

Postoji li mogućnost trudnoće zbog zaboravljene pilule iz trećeg tjedna prošlog pakiranja? Znam da uz pravilnu uporabu kontracepcija vrijedi i tijekom pauze, ali brine me je li moguće da je došlo do ovulacije zbog propuštene pilule u trećem tjednu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Milsim da ne. Nastavite s uzimanjem.

tanja0211

Poštovani,uzimam Lindynette 20 redovno,trebala sam započeti s novim ciklusom u petak,19.04.no međutim ne mogu dobiti tablete prije ponedjeljka 22.04.Zanima me mogu li početi uzimati u ponedjeljak,znači preskačem 3 tablete ili da preskočim čitav ciklus te započnem piti prvi dan slijedeće menstruacije,hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Najbolje je započeti s prvim danom iduće menstruacije.

marinajm

ginekolog mi je zabranio korištenje pilula diana prije dva tjedan... znači zadnju menstruaciju sam imala 25,3 ... i od onda ne pijem tablete ... a pošto ne dobivam menstruaciju , moram se javiti za 35 dana .. pa mi vjerojatno prepiše druge ... naime 13,4 .. imala sam odnos s dečkom koji je svršio u mene, ne razmišljajući da ne pijem tablete ... al imala sam doma još jednu kutiju, i popila sam jednu tabletu par sati nakon odnosa, drugu jutro, i navečer .. i u u torak .. s time da nisam popila u srijedu, a u četvrtak sam popila dvije ... dali postoji mogućnost za trudnoćom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da postoji. Gdje ste pročitali da se postkoitalna kontracepcija ovako koristi kao što ste vi uzimali?

marinajm

nisam uopće razmišljala ...