Kontracepcija

odgoda menstruacije

tanjanja

poštovana,

htjela bih odgoditi ciklus koji počinje za 7 dana. je li to ikako moguće uz pomoć cilest tableta ili je prekasno za piti cilest? hvala unaprijed.

Natalija Beljo, dr. med.

Mozete i najbolje je početi 5 dana od planiranog odgađanja mjesecnice šta znači da Vi to počnite od danas i pijete pakiranje do kraja. Iako pijete kontraceptive nemojte misliti da ste zaštićeni.

yazzzz

Poštovanj!Moje pitanje je vjerujem već prožvakano više puta, no nemogu sa sigurnošču odlučiti sama pa bih Vas molila odgovor,ako stignete.Neko vrijeme sam pila Triquilar i odlučila sam zbog pretraga napraviti pauzu od mjesec dana i sada 30.06 sa prirodnom menstruacijom poćeti piti Yaz.Ono što bih vas molila da me uputite na način kako da odgodim menstruaciju 2dana tako da ona dođe dva dana kasnije nego što bi trebala doći ako poćnem piti Yaz sa prvim danom menstruacije.Znam kako se pije ali neznam kada početi kutiju.Mialila sam ako hoču da mi kasni dva dana, da dva dana kasnije poslje menze poćnem i piti?Unaprijed hvala!

dadica08

poštovanje..

ja sam već neko vrijeme na triqularu..
zanimam me kako pomaknuti mjesečnicu bar par dana...

Natalija Beljo, dr. med.

yazzzz nemojte početi piti bijele nago nastavite s rozim iz sljedećeg blistera .Preporuka bi bila da tada preskočite jedan mjesec mjesečnice odnosno da ne prekidate piti nakon 2tbl iz novog blistera.

ne znam da li hoćete da dode ranij ili kasnije

yazzzz

hvala lijepa na odgovoru.tako ću i napraviti.interesira me dali je to zdravo i dali bi mjeseč.došla onda tek na tom drugom blisteru?to ste mislili?a zaštita je ista?hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Tako je tek na bijelim tbl iz drugog blistera. Šta se tiče zdravlja dapače tako samo popravljate svoju krvnu sliku , a i u vani je u trendu da žena ima u prosjeku 4 mjesečnice godišnje.

T.

Postovana doktorice,

pocinjem piti prvu kutiju Yaz-a sutra ili prekosutra (jer trebam dobiti menstruaciju). Sledeci mesec sutrasnjeg datuma putujem i zeljela bih da mi se menstruaciju odgodi bar na 7 dana sledeceg mjeseca. Kako to mogu izvesti, a da budem u isto vrijeme i zasticena ( sledeceg meseca)? Nadam se da razumjete moje pitanje. puno pozdrava

Natalija Beljo, dr. med.

Kad dodete do bijelih pilula njih preskočite i nastavite sa novim bilsterom , ali ga nemojte prekidati nego ga popijte do kraja. Tako ćete preskočiti jednu mjesečnicu i neće se dogodoti ništa strašno.

poštovanje! ovako,pijem cilest pilule preko 3 godine,i zabunom sam prošli četvrtak popila dvije. i sad sam dobila nekakav smeđkast iscjedak,inaće trebam još popiti 10 pilula..šta da napravim?
hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Ništa , nastavite piti dalje.

malawally

Poštovana,
Pijem kontracepcijske pilule Yasmin. Posljednju mjesečnicu sad dobila 31.5. Prema tome, sljedeću bih trebala dobiti 28.6., a potom 26.7. No, od 23.7.-31.7. sam na godišnjem odmoru kojeg ne mogu odgoditi. Naravno, ne bih željela imati menstruaciju dok sam na godišnjem pa me zanima na koji način da je odgodim. I je li bolje odgoditi je da dođe ranije ili kasnije? Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Natalija Beljo, dr. med.

Blister koji budete pili u 07 mjesecu nemojte raditi pauzu već nastavite sa novim blisterom tako da u 07 mjesecu nećete imati mjesčnicu.

alennaa

Poštovana doktorice,

htjela bih odgoditi menstruaciju Triquillarom (inače ne pijem kontracepcijske pilule). Za 10 dana bi trebala dobiti menstruaciju, odgodila bi na 3 dana. Molim Vas lijepo informaciju kada da počnem uzimati Triquillar te u kojoj dozi?

najljepša hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Nemojte raditi pauzu već nastavite sa novim blisterom.

la-la

Poštovana doktorice, evo i moj primjer za odgodu menstruacije. Pila sam diane 35 godinu dana i onda sam prestala zbog povišenog tlaka i počela s yazom i prestala ga piti prije mjesec dana. Danas sam trebala dobiti, ali još ništa, a u ponedjeljak idem na more i ako dobijem sutra ili prekosutra pokvarit će mi pola godišnjeg. U "zalihi" imam još kutiju diane koje nisam popila, da li smijem i da li je kasno da većeras ili sutra(s obzirom da sam danas trebala dobiti) počnem s dianama kako bih odgodila menstruaciju i ako smijem, koliko dugo ih moram piti?

anin

Poštovana,
htjela bih odgoditi menstruaciju kontracepcijskim tabletam diane 35,inače ne koristim kontracepciju pa me zanima da li je to moguće tj.da li će djelovati ili bi čak moglo biti nekih drugih promjena dok ih pijem (da li ću možda krvariti kad ih počmem piti i sl.)

Natalija Beljo, dr. med.

la la Kako ste imali povišeni tlak ne bi savjetovala da ponovo krenete .

anin Sad me počinje zabrinjavati kako nabavljete kontracepciju ako ju niste pili. Trebate ju početi prvi dan ciklusa.

anin

Ginekolog mi je prepisao recep za njih, ali nisam znala da se sa istima može i odogoditi menstruacija!

anin

Ginekolog mi ih je prepisao, ali nisam znala da se sa istima može i odgoditi menstruacija!