Kontracepcija

Dijete iza kontracepcije

Enigm@

Poštovani,zaručnica mi 3 mjeseca uzima kontracepcijske tablete,
odlučili smo se na dijete i ona ih je jučer prekinula piti,zanima me mora li
se čekati da se tijelo pročisti ili možemo odmah pokušati,menzes joj je završio
prije 2 dana. I ako može jedan savjet,kada je najbolje vrijeme za plodnost,unaprijed hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne morate ništa čekati, možete odmah pokušati. Prva 2-3 mjeseca iza uzimanja kontraceptiva plodnost je čak povećana i postoji mogućnost višeplodne trudnoće (blizanaca). Jedino vrijeme kad žena može zanijeti je u vrijeme ovulacije, dakle otprilike 2 dana mjesečno.

Enigm@

Najljepša vam hvala,puno ste nam pomogli,pozdrav!!