Kontracepcija

Ella one tacnost uzimanja

Piglet

Postovani,

Poslednju menstruaciju sam dobila 12.02.2021. 18.02.2021. kondom je pukao prilikom ejakulacije. Nakon 7-8 sati popila sam Ella one pilulu za dan posle.
Menstruacije su mi u 99% slucajeva uredne, 28-33 dana. Jedino sam u prvom mesecu dobila nakon 25-26 dana, sto se zaista jako retko desava.
Medjutim, nakon nekih 6 sati od Kada sam popila pilulu dobila sam dijareju.
Da li sam pilulu popila na vreme I da li ima potrebe da uzmem jos jednu zbog dijareje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pilulu ste uzeli na vrijeme i uspjela se resorbirati. Nema potrebe za dodatnom.

Piglet

Postovani,
Kao sto sam napisala, poslednju menstruaciju sam dobila 12.02.
18.02.kondom je pukao, nakon nekih 7 sati, 19.02.popila sam pilulu Ellaone.
12.03.sam uradila test I bio je negativan.
13.03.imala sam malo krvi na gacicama I nakon toga nista.
Imam sve predmenstrualne simptome kao sto I Inace imam, kada treba da dobijem, npr.bolove u grudima I slicno.
Danas mi je 31.dan, obicno dobijam menstruaciju 28-33.
Sta bi moglo da bude u pitanju I sta bi znacilo to malo krvi?
Hvala unapred!

Ivo Balenović, dr. med.

Vjerojatno nuspojava tablete.

Piglet

Postovani,
Menstruaciju sam dobila nakon 34 dana, 17.03.
Da li Ella one moze da poremeri plodne dane naredni ciklus?
Npr., 04.04., 19.dan od pocetak menstruacije sam imala odnos bez kondoma, bez ejakulacije u mene.
Ranije, dok sam radila test LH trakama, ovulacije mi je uvek bila izmedju 14.i 16.dana.
Hvala unapred!

Ivo Balenović, dr. med.

Nakon EllaOne idućem ciklusu ovulacija dolazi u uobičajene dane. Tableta je neće poremetiti.