Kontracepcija

EllaOne

xajiram1

Pozdrav doktore,
Imala sam nezaštićeni spolni odnos u petak 1.10. oko 1 sat ujutro. Nisam na antibebi pilulama, a ovo je već 2. put u mjesec dana da pijem EllaOne pa me zanimaju neke stvari. EllaOne sam popila tek danas (4.10. u 12:30 popodne). Može li sigurno doći do trudnoće s obzirom na to da sam mengu trebala dobiti jučer (3.10.), a vjerujem da kasni jer sam prije toga isto popila EllaOne pilulu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je odnos bio dva - ti dana prije očekivane menstruacije trudnoća nije moguća jer su bili neplodni dani. Tableta je odgodila menstruaciju.