Kontracepcija

Ellaone pilule

Stela12

Poštovani,
Zadnja menstrucija mi je bila 23.2., a ciklus mi najcesce traje 28 dana, ponekad i krace. Odnos sam imala 9.3. kada je doslo do pucanja kondoma. Tabletu ellaone sam uzela danas, rano ujutro. Nisam imala nikakvih posljedica tablete kao sto su povracanje ili bolovi, ali sam imala blago krvarenje predvecer. Zanima me je li to u redu i da li je moguca trudnoca.
Unaprijed Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tabletu ste uzeli na vrijeme, iako postkoitalna kontracepcija nije 100% sigurna metoda.

Tinat

Postovani,

Zadnji ciklus trajao mi je 27 dana, inače mi ciklusi traju od 28 do 31 dan, radim terenski posao, dosta putujem što je vjerojatno uzrok oscilacijama u ciklusu. Zadnja menstruacija bila je 8. Ožujka i trajala je 5 dana do 12. (Uvijek traje 5 dana) međutim, 16. ( 9 dan ciklusa) prilikom odnosa skliznuo je kondom ejakulacija se desila, vjerujemo da je dio završio u meni. Nakon dva i pol sata popila sam Ella One kontracepciju. Nakon toga nisam imala nikakva krvarenja ili nuspojave ne znam dal' da povremenu iznenadnu tupu bol u glavi i povećan umor pripišem tableti. Pitam se jel kontracepcija zakazala? Naime po računici o predvđenoj menstruaciji ona današnjim danom 9. Travanj, kasni 5 dana. Prije 4 dana počele su me boljeti grudi kao i u klasičnom PMS-u na njima nema nikakvih drugih promjena, osjećam povremeno lagane grčeve kratkog trajanja kao da bi trebala dobiti i iscjedak je bjelkast gušće teksture. Zanima me vaše mišljenje? U koliko ne stigne tokom današnjeg dana napravit ću test svakako. Zanima me jel moguće da kontracepcija nije djelovala? Ili da sad prouzrokuje toliko kašnjenje? Baš sam u panici. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru. LP,

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a i pilulu ste uzeli na vrijeme. Moguće da je pilula poremetila ciklus. Za svaki slučaj uradite test na trudnoću.

Tinat

Postovani,

Zahvaljujem na odgovoru, stigla je. happy

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.