Kontracepcija

Escapelle pilula

draganasc

Moje pitanje je sledece.Menstruaciju sam dobila 25.03. Odnos sa momkom je bio 8.04. gdje je on dijelom svrsio u mene nakon cega sam posle 22h popila escapelle i nije bilo nikakvih komplikacija niti krvarenja i sl. hocu reci kao da je nisam ni popila sve je bilo ok.SLEDECA MENSTRUACIJA JE BILA REDOVNA 19.04 i evo do danas nisam dobila da li je to normalno da sledeca menstruacija malo kasni zbog pilule posto i usamom uputstvu pise da je normalno da kasni i do 40dana samo sto nepise precizno da li se odnosi na prvu menstruaciju nakon popijene tablete ili sledecu menstruaciju?

Natalija Beljo, dr. med.

Obično se kasnjenje odnosi na dolazeću mjesečnicu nakon popijenih tbl. Tako da ako ova kasni nema veze s tabletama pa ako sumnjate napravite test iako s obzirom kada je bila zadnja nije kasnjenje.

bluegreen

Dobar dan, ja sam popila pilulu 26.8. što je bilo od prilike 60 sati nakon spolnog odnosa. Trebala sam dobiti menstruaciju 5.9., no 1.9. mi je počelo krvarenje. Mislila sam da mi je menstruacija uranila, ali krvarenje je mnogo slabije nego što su mi menstruacije inače. U uputstvima piše kako se u tom slučaju treba javiti svom ginekologu, ali ja ga još nisam odabrala, pa me zanima je li moguće da je to znak da sam ipak ostala trudna i što to krvarenje uopće znači? Hvala Vam unaprijed na odgovoru.

Natalija Beljo, dr. med.

Ne trebate brinuti tabletu ste popili u pravilno vrijeme.

roza lu

poštovani, pilulu sam popila 40.sat nakon odnosa.. nije bilo nikakvog krvarenja kao što se navodi kao mogućnost nakon uzimanja pilule.. trebala sam dobiti mjesečnicu oko prvog do petog najkasnije, ali nisam još.. da li je moguće da kasni i koliko je normalno da mjesečnica kasni.. osjećam laganu bol u donjm dijelu trbuha zadnji par dana kao inače za vrijeme mjesečnice.. i jaku napetost u grudima.. pozdrav..

Natalija Beljo, dr. med.

Kada se popije "day after" pilila mjesečnica ne dode na očekivani dan , tako da je normalno da kasni .Koliko dugo ovisno u kojoj je fazi ciklusa uzeta , ali cca do 10 dana od očekivane.

marinella

Poštovana, da li ovu pilulu mogu dobiti bez recepta u ljekarni i da li može dovesti do komplikacija kao što je vanmaternična trudnoća?

roza lu

happy ipak sam trudna.. hvala na optimizmu, onih par dana mi je i to bilo nešto.. lijepi pozdrav

Natalija Beljo, dr. med.

marinella U medicini 2+2 nikada nije 4 pa tako i kad se popije "day after" pilula ako se prakticira prekinuti snošaj i ako je bio i prije nesretnog događaja može biti da je djevojka ostala trudna pa u tom slučaju ( iako rijetko) može doći do izvanmaterične trudnoće. .Zato na forumu možete naći topica da se ne prakticira prekinuti snošaj ; da i u preejakulatu ima spermija i da nekada nije sigurno računati plodni/ neplodni dani .

roza lu Ne znam da li ste bili kod ginekologa i on potvrdio trudnoću i da li ste mu rekli da ste poplil "day after".?Ono što mogu zaključiti je da osim odnosa kada ste popili pililu imali ste i prije nezaštičeni odnos kada je moglo doći do trudnoće.Sretno za dalje .happy

lanika

poštovana,
imala sam nezaštićen odnos prilikom kojeg je partner djelomično svršio u mene.sat vremena kasnije popila sam escapelle tabletu.zadja menstruacija počela je 15.10.a završila je 21.10. odnos je bio 28.10.kolike su šanse da ostanem trudna?zahvaljujem

Natalija Beljo, dr. med.

Popili ste Escapellu na vrijeme tako da nema šanse za trudnoću.

Petramax

Naime, dečko i ja smo imali spolni odnos gdje je njemu pukao kondom...no dok je "svšavao" , penis mu nije bio u meni skroz nego samo vrh(nije uspio na vrijeme izvaditi svoj spolni ud, te nije sve završilo u meni).
Moje pitanje je da li ima mogucnost da sam trudna i ima li potrebe da popijem ESCAPELLE jer ne znam nista o tome...nuspojave itd.
a proslo je od toga 24h...molim HITAN odgovor! zahvaljujem unaprijed, Petra

Natalija Beljo, dr. med.

Ako su bili plodni dani svakako, javite se svom ginekologu da vam napiše recept.Popijte ju unutar 72 sata od odnosa.

bettyboop66

Imam jedno kratko pitanjce... moj slučaj je sljedeći : Zadnja menga je počela 04.12 sa završetkom 10.12. nezaštićeni odnos dogodio se 11.12., 13.12 popila sam escapelle pilulu...... ali već 17.12 sam dobila menstroaciju (valjda)...jer sam počela krvarit...
sad me zanima dali je normalno da menga dođe tako prerano....inače ciklus mi traje od 30 do 36 dana,

hvala na odgovoru....

Natalija Beljo, dr. med.

To je mjesećnica izazvana Escapellom ,tako da sad sljedeću očekujte za mjesec dana od 17.

dennyle

jel dovoljna samo ova jedna pilula posle ili kako? posto se neke pilule piju po mesec dana, kako sam shvatila? a inace, poslednju menstr sam dobila 9. 12., prestala mi posle 4 dana... a 19og uvece sam imala odnos pri kom je kondom pukao... izvinjavam se ako koristim pogresan recnik sad a escapelle sam popila 2, 3h posle odnosa... jel da se brinem ili...?
hvala vam unapred...

Natalija Beljo, dr. med.

Ne trebate se ispričavati, dovoljna je jedna.

toxic_

Ovako imala bih jedno pitanje za Vas. Imala sam odnos sa partnernom bez zastite, iako je taj odnos veoma kratko trajao mozda svega 1.2 minuta, medjutim posle nekih 12.13 sati sam popila Escapelle pilulu ( moram da naglasim da sam pilulu uzela za svaki slucaj, nisam 100% sigurna da je bilo potrebe za uzimanjem pilule, to sam uradila za svaki slucaj) , to je bio 15. decembar, 3,4 dana posle prestanka menstruacije, i 19.decembra mi se pojavilo krvarenje koje bi moglo da se poredi sa 3.4 danom redovne menstruacije.
Moja sledeca menstruacija treba da bude 3. ili 4.og januara.
Mozete li da mi kazete da li je ovo krvarenje sada uobicajeno da se dogodi posle popijene Escapelle pilule ??

toxic_

Ovako imala bih jedno pitanje za vas. Imala sam odnos sa partnernom bez zastite, iako je taj odnos veoma kratko trajao mozda svega 1.2 minuta, medjutim posle nekih 12.13 sati sam popila Escapelle pilulu ( moram da naglasim da sam pilulu uzela za svaki slucaj, nisam 100% sigurna da je bilo potrebe za uzimanjem pilule, to sam uradila za svaki slucaj) , to je bio 15. decembar, 3,4 dana posle prestanka menstruacije, i 19.decembra mi se pojavilo krvarenje koje bi moglo da se poredi sa 3.4 danom redovne menstruacije.
Moja sledeca menstruacija treba da bude 3. ili 4.og januara.
Mozete li da mi kazete da li je ovo krvarenje sada uobicajeno da se dogodi posle popijene Escapelle pilule ?

Natalija Beljo, dr. med.

Da, to je u redu . Sljedeća mjesečnica tek oko 19/01/11.